6. NIEDZIELA WIELKANOCNA

22.05.2022 r.

1.W liturgii tego tygodnia: we wtorek wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych; w czwartek wspomnienie św. Filipa Nereusza; w piątek rozpoczęcie nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego; w przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

2.  W poniedziałek, wtorek i środę wypadają Dni Krzyżowe, czyli dni modlitw o urodzaje, o obfite plony ziemi i o błogosławieństwo Boże w pracy. Po Mszach św. wieczornych udamy się ze śpiewem Litanii do Wszystkich Świętych pod Krzyż Misyjny i tam będą odmówione odpowiednie modlitwy.

3. W środę mija 78 lat od akcji „Kośba”. Pamiętajmy o bohaterskich czynach żołnierzy Armii Krajowej. Wspomina o nich tablica pamiątkowa na ścianie naszej świątyni.

4. Zapraszamy na nabożeństwa majowe.

5. W środę po wieczornej Mszy św. będzie nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; w piątek adoracja Najświętszego Sakramentu po majówce do godz. 21:00.

6. Zostały zainstalowane nowe organy, mamy nadzieję, że będą nam służyły przez kolejne lata (można podejść na chór i z bliska je zobaczyć). Poprzedni instrument został podarowany parafii pw. Bł. Ks. Jana Balickiego w Rzeszowie – jej ks. Proboszcz z Parafianami składają podziękowanie.

7. W przyszłą niedzielę różaniec poprowadzi Rada Parafialna.

8. Dziękujemy za sprzątanie świątyni wczoraj. Do sprzątania kościoła w tym tygodniu prosimy parafian z domów o nr 101 – 125.

9. Dla pogłębienia wiary zachęcamy do lektury prasy katolickiej i zabrania fragmentu biblijnego.

5. NIEDZIELA WIELKANOCNA

15.05.2022 r.

1. Dziękujemy za obecność, posługę słowa i wspólną modlitwę Diakonowi Karolowi i Klerykom z WSD w Rzeszowie.

2.  W liturgii tego tygodnia: jutro święto św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski.

4. W środę po wieczornej Mszy św. będzie nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z majówką; w piątek adoracja Najświętszego Sakramentu po majówce do godz. 21:00.

5. We wtorek spotkanie dla chłopców z kl. 3 – 5 szkoły podstawowej, którzy chcą być kandydatami na ministranta w kościele o godz. 17:00. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie dla wszystkich ministrantów – obecność obowiązkowa.

6. Młodzież klas VII będzie miała w tym tygodniu spotkania przygotowujące do sakramentu bierzmowania: w środę chłopcy i w czwartek dziewczęta. Spotkania rozpoczynają się od udziału we Mszy św. o godz. 18:00 i majówce, a obecność na nich jest obowiązkowa.

7. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę i wpłacone na konto z przeznaczeniem na organy w kwocie 13.566 zł i 20$.

8. W przyszłą niedzielę o godz. 14:30 spotkanie Rady Parafialnej.

9. W przyszłą niedzielę różaniec poprowadzi Chór parafialny.

10. Dziękujemy za sprzątanie świątyni wczoraj rodzicom dzieci z klas IV. Do sprzątania kościoła w tym tygodniu prosimy parafian z domów o nr 81 – 100.

11. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb †Tadeusza Czopko. Módlmy się o radość nieba dla zmarłych.

4. NIEDZIELA WIELKANOCNA

08.05.2022 r.

1. Obchodzimy dzisiaj Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. W przyszłą niedzielę będziemy gościć Diakona z posługą Słowa Bożego i kleryków z WSD w Rzeszowie.

2.  W liturgii tego tygodnia: jutro uroczystość św. Stanisława, Patrona Polski; w sobotę święto św. Macieja Apostoła.

3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz. 16:30. Podczas majówek modlimy się tekstami nowenny do św. Andrzeja Boboli w 20. rocznicę ogłoszenia go patronem Polski.

4.We wtorek o 17.00 w kościele pierwsze spotkanie dla kandydatów na ministranta, zapraszamy wszystkich chłopców z klas od 3 - 5 Szkoły Podstawowej po Mszy wieczornej zbiórka wszystkich ministrantów. Obecność obowiązkowa

5. W środę na wieczornej Mszy św. dzieci z klas IV będą przeżywać rocznicę I Komunii św., a po niej będzie nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z majówką; w piątek adoracja Najświętszego Sakramentu po majówce do godz. 21:00.

6. Składka w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na działalność Katolickiego Radia VIA.

7. Pan Sołtys informuje, że 2. ratę podatku będzie można wpłacać 13, 14 i 16 maja w godz. 7:30 – 17:00, w sobotę do godz. 12:00 w suterenach Urzędu Gminy.

8. W przyszłą niedzielę różaniec poprowadzi Róża MB Wniebowziętej.

9. Dziękujemy za sprzątanie świątyni wczoraj. Do sprzątania kościoła w tym tygodniu prosimy rodziców dzieci z klas IV.

10. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby †Janiny Maciszewskiej i †Stanisławy Miękisz – pomódlmy się o radość nieba dla zmarłych.

Wtorek, VI Tydzień Wielkanocny
Rok C, II