3. NIEDZIELA WIELKANOCNA

14.04.2024 r.

1.           Dziś po Mszach św. o godz. 9:00, 10:30 i 12:00 wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu kwestują na rzecz chorych dzieci z Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci.

2.           Jutro na Mszę św. wieczorną zapraszamy dzieci pierwszokomunijne z rodzicami na obrzęd wręczenia modlitewnika. Próby liturgii przed uroczystością I Komunii św. będą:

·        W poniedziałek po Mszy św. wieczornej klasy 3b i 3d;

·        We wtorek po Mszy św. wieczornej klasy 3a i 3c.

3.           W przyszłą niedzielę różaniec prowadzi Róża Świętej Rodziny.

4.           Dziękujemy za sprzątanie świątyni. Do sprzątania kościoła w tym tygodniu prosimy parafian z domów o nr 804 – 815.

5.           W ubiegłym tygodniu została podpisana umowa z firmą, która zajmie się remontem muru wokół zabytkowego kościoła. Środki pozyskane na ten cel z programu „Polski Ład” to kwota 1.648.000 zł i wkład własny parafii 33.000 zł.

6.           Proszono nas o podanie informacji, że Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego oferuje bezpłatną pomoc w wypełnianiu wniosków obszarowych. Pracownik ośrodka pełni dyżur w budynku Urzędu Gminy w każdą środę w godzinach 7:30 – 15:30 w pokoju nr 2.

Do użytku wewnętrznego parafii

2. NIEDZIELA WIELKANOCNA

07.04.2024 r.

1.           Dzisiaj chcemy dziękować Panu Bogu za Jego miłość do nas – zapraszamy o godz. 15:00 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Dzisiejsze święto rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia.

2.           Jutro Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

3.           Dzisiejsza składka jest przeznaczona na Caritas diecezjalną, a w przyszłą niedzielę na inwestycje w parafii. Ofiary złożone przy adoracji krzyża oraz składka z drugiego dnia świąt zostały przekazane do kurii. W zeszłym miesiącu na ogrodzenie cmentarza złożono 11.200 zł.

4.           W przyszłą niedzielę po Mszach św. o godz. 9:00, 10:30 i 12:00 wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu, w ramach ogólnopolskiej akcji „Pola nadziei”, będą kwestować na rzecz nieuleczalnie chorych dzieci z Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci.

5.           Zapraszamy młodzież naszej parafii na Pielgrzymkę Młodych na Jasną Górę w dniu 25 maja. Zapisy i informacje w zakrystii.

6.           W przyszłą niedzielę różaniec prowadzi Wspólnota dla Intronizacji NSPJ.

7.           Dziękujemy za ofiarę na kwiaty i sprzątanie świątyni. Do sprzątania kościoła w tym tygodniu prosimy parafian z domów o nr 784L – 800.

8.           W minionym tygodniu odbył się pogrzeb †Eugeniusza Bialica. Pomódlmy się o radość nieba dla zmarłych.

Do użytku wewnętrznego parafii

Piątek, III Tydzień Wielkanocny