Dokumenty potrzebne do spisania protokołu przedślubnego i do wygłoszenia zapowiedzi:

1. Dowód osobisty

2. Świadectwo chrztu (dotyczy osoby ochrzczonej poza parafią - z datą z okresu ostatnich trzech miesięcy)

3. Świadectwo bierzmowania (dotyczy osoby bierzmowanej poza parafią)

4. Świadectwo ukończenia katechizacji szkolnej w zakresie:

- Szkoły Podstawowej

- Szkoły zawodowej lub średniej

5. Świadectwo ukończenia kursu przedmałżeńskiego

6. Świadectwo ukończenia katechezy przedślubnej dla narzeczonych (zaświadczenie o odbyciu 5-ciu spotkań w Poradni Przedmałżeńskiej na II spotkaniu);

7. Zaświadczenie z Urzędu Stanu Cywilnego (ważne do 3 miesięcy przed datą ślubu)

8.Wdowcy i wdowy - świadectwo zgonu współmałżonka, względnie dekret wdowieństwa

9. W przypadku zaistnienia przeszkody należy dostarczyć dokument z Kurii Diecezjalnej (dyspensę)

10. Narzeczeni zgłaszają się do Kancelarii Parafialnej około 3 miesiące przed planowanym ślubem

11. Świadectwo wygłoszenia zapowiedzi z parafii, do której była przekazana "Prośba o wygłoszenie zapowiedzi" (na II spotkaniu)

12. Dane świadków ślubu (na II spotkaniu)

13. Poświadczenie odbytych dwóch spowiedzi (narzeczeni dostarczają do zakrystii przed ślubem)

Uwaga! Narzeczeni, którzy przychodzą pierwszy raz celem spisania protokołu przedślubnego powinni wcześniej uzgodnić termin z księdzem.

Poradnia rodzinna w Strażowie - p. Dorota Barnat (tel. 880 971 418)